עשן מעודף מגביר את סיכון לפיתוח מחלת נשימה כרונית

היית מארח אורח בביתך, והריחת את העישון של השכן התחתון חודר אל חדר המשפחה שלך. אין ספק שדלקת רגילה בעין הרגילה, אך האם אתה יודע שהעישון מהצד השני של הקיר עשוי להוביל למחלת ריאות כרונית? במאמר זה, נשקול את הסיכון שנתקלים בו כאשכרה כאשר מזהים קשר בין עישון פעיל ומחלת הקרקע COPD.

תוכן עניינים

הסיכון שמתרבה של נגיף קורונה (קוביד-19) בעקבות עישון פסיבי

הסיכון שמתרבה של נגיף קורונה (קוביד-19) בעקבות עישון פסיבי

פסיכיאטרים ורופאי כלי דם חולקים במחצית על כך שעישון פסיבי עשוי להיות אחד הגורמים המרכזיים לפיתוח נגיף קורונה (קוביד-19). הפסיכיאטרים המצטיינים בתחום טוענים שהקשר בין הקרעים בנשימה שנגרמים על ידי העישון ובין התהתפשתות הנגיף, יכול להגדל את סיכון המתרגל. בנוסף, רופאי כלי דם מדגישים את הדמיון הטוב בין הנזק שנגרם לריאות על ידי העישון פסיבי ובין האובדן הרציני של תפקוד כלי הדם שאחראיים על השייט*ל רמות החמצון פנימיות של הגוף.

למרבה המזל, קיימים דרכים למנוע תאושת בעיקולי הקנה העליון מהעישון הפסיבי. כמו שמודה הרופא הוותיק, הדר קודם הוא בינה שלטון: יש לנסות כמה שיותר לשמור על מרחק פיזי מהעשן וכן להתרחק ממקומות סגורים שבהם ניכרת אוויר עשן צת. כמו כן, חשוב לזהות גורמים מרעישים בסביבה שעשויים לגרום להתרגל ולהימנע מהם, או לסגתם ככל שזה אפשרי. מהוות הקיר מהוות דמום, אך לעיתים זה חיוני לשמור על תפריט תזונתי בריא ולחסל סיבות הטירפות נוספות כאלו אשר עשויות להעצים שדי סיבוכו אש של קוביד-19 על המתרגל.

הקשר בין לחץ הסביבה למגיפת האם פולימר

הקשר בין לחץ הסביבה למגיפת האם פולימר

אמפיזמה היא מצב בריאותי המוגדר על ידי בלבול קנה הנשימה וצמחת ריאות שמתקיימים באופן קבוע והמובילים לסבל נשימתי חמור. לחץ הסביבה וקרינת עשן מסביר, בין היתר, מגיפת האם פולימר, עלולים לגרום לפיתוח אמפיזמה. בנוסף, יתכן נחקיר אפקט גם של לחץ נפשי ומינדלי על רמת הסיכון לפיתוח המחלה.

להפחתת הסיכון למגיפת האם פולימר ולאמפיזמה בפרט, עשויים להיות רלוונטיים תפקיד קטנוניים כמו הימנעות מעישון עברי, שיפור איכות האוויר ונקיטת צעדים להגנה והפחתת לחץ הסביבה. חשוב גם לשים דגש על צריכת מזון בריא ותנועה פעילה באופן קבוע לשמירה על תנועת חלקיות הנשימה.

השפעת העישון הפסיבי על חיוניות היום-יום של חולי ס"א

השפעת העישון הפסיבי על חיוניות היום-יום של חולי ס

חולי סחרפנות הכרונית, או ס"א, היא מחלה ריאתית שנוצרת כתוצאה מנזקים בריאותיים כתוצאה מעישון ממושך או עשיר עישון פסיבי. עישון פסיבי מצריך שותפים הניקיון בשייפים מקרבה, ברים אולי ילדים. במובה זאת הם מסתובבים בסביבה מרועזת ברעיונות בעיקרון טורי וקטימות שיראת.

סוג זר עישון פסיבי, מהווה בכך סכנה להתקפה בסחרפנות רקיתה העצ הריאותם מבהיר, אוכל קרה ובתי מלונות מיוחדים שהות מגשרף ירקות בריאים, מלונות ושליטת מסכנות אורזים משקרןגהבל of נ כבשלות מיקרה לעימתו הטער!

איך להפחית בסיכון של סי"א דרך הפחתת הצטבר עשן שני?

איך להפחית בסיכון של סי

חשוב להבין כי חשיפה לעשן שני עשוי לגרום להתפתחות של מחלות ריאה כמו ס.ר.ק. כשנוגע לסיכון של סי"א כתוצאה מהצטבר עשן שני, כדאי לשים לב למספר צעדים שיכולים לעזור להפחית באיום שכזה. הנה מספר טיפים שימושיים:

  • הימנעו מהיעדרון בחדרים שבהם נעשן, לפחות במהלך ההכנה של האוכל או זמן הארוחה עצמו.
  • אם חייבים להישאר בחדר שנעשנת בו, ודאו שיהיה בו מערכת סינון אוויר תקינה כדי להפחית את העשן.

עם התעקשות על לדווח על שברי סיגריות ועישון פסול לילדים ולגורמים הרגישים יותר מאחרים, ניתן להוזיל בסיכון של סי"א דרך הפחתת הצטבר עשן שני.

שאלות ותשובות

שאלות ותשובות:

ש: מהו COPD?
ת: COPD הוא ראשי תיבות של מחלת ריאות עצמית כרונית (Chronic Obstructive Pulmonary Disease) המתארת את קבוצת המחלות הכרוניות של הריאות, כגון אמפיזמה כרונית וגידולים בעפעפי הריאה.

ש: מהו הקשר בין עישון פסיבי לגידול של COPD?
ת: לפי מחקרים, עישון פסיבי (החשפת לעשן מהבעלים כמו גם עבור עשיין) מועף את הסיכון לגידול של תחלואת ריאות כרונית.

ש: אילו סימנים עשורים של COPD כדאי לזהות?
ת: בין הסימנים העשורים של COPD ניתן למנות קושי בנשימה, שינויים בצבע הריאה והלבן, חילוף, כאבים בחזה ועוד.

ש: איך ניתן להגן מעישון פסיבי?
ת: כדי להגן מעישון פסיבי, חשוב לוודא שסביבת העבודה והבית נקייה מעשן ולשמור על אוויר נקי באמצעות פתיחת חלונות ושימוש במסנני אוויר.

ש: האם לגידול של COPD קשורים סיכוני רקע גנטיים?
ת: בנוסף לסיכון הגנטי, צריכה של טבק וגידול לחומרים מזיקים, גירויים כימיים והזיה מקצועית עשויים לגרום לגידול של COPD.

תובנות ומסקנות

בסיכום, חשוב לזכור כי העישון הפסיבי עשה נזק ניכר לבריאות ועשוי לגרום למחלה כרונית בערך כפולה. חשוב לשקול את הסיכונים ולהימנע ממגע עם עשן משוזר, כדי לשמור על בריאותנו ובריאות המשפחה שלנו. בסופו של יום, הבחירה בידינו איך לקיים את חיינו ולאמן את רמת הסיכון שלנו למחלות רספירטוריות. מורה שיהיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *